Hygiena

V súčasnosti sa zubná hygiena stáva neoddeliteľnou a základnou súčasťou stomatologického ošetrenia. V našej ambulancii sa riadime heslom, že najlepšia liečba je prevencia, a preto kladieme veľký dôraz na túto fázu ošetrenia.

Návšteva zubnej hygieničky je štandardnou súčasťou v rámci prevencie kazu a ochorenia mäkkých tkanív v ústnej dutine. Odporúča sa ju absolvovať dvakrát ročne, pri ochoreniach parodontu každé tri mesiace.

Toto ošetrenie zahŕňa hygienickú inštruktáž priamo vo Vašich ústach, odstránenie zubného kameňa za pomoci ultrazvuku a kyriet a ošetrenie citlivých zubných plôšok pomocou fluoridácie. Na odstránenie pigmentácií z fajčenia, kávy a čaju používame prúd veľmi jemných častíc a vody, tzv. air-flow techniku.

Vykonávanie pravidelnej a dokonalej hygieny, odstraňovanie bakteriálneho povlaku zo všetkých povrchov zubov za použitia zubnej kefky, medzizubných kefiek a zubnej nite je pre zdravie ich zubov nevyhnutné a malo by byť samozrejmé. V porovnaní so správnou technikou čistenia zubov tvorí použitie zubnej pasty a ústnej vody iba jedno percento starostlivosti o chrup, preto najväčšou investíciou, akú môžete získať u zubára, je naučiť sa správne si čistiť zuby.

Po ukončení liečby bude starostlivosť o chrup vo Vašich rukách a pri dodržaní pravidiel hygieny sa už nikdy nemusíte obávať vzniku nového kazu.